7 sierpnia 2021 r. zapraszamy do Brodnickiego Domu Kultury na kolejne seanse kina pod gwiazdami, czyli bezpłatne, plenerowe seanse filmowe.
*21:30 - "WŁOSKIE WAKACJE"
reż. James D'Arcy
Wielka Brytania/Włochy 2020, 94′
A może by tak rzucić wszystko i zamieszkać w słonecznej Toskanii?
Po seansie "Włoskich wakacji", z Liamem Neesonem w roli głównej, niektórzy z nas zaczną to rozważać. Ta męska odpowiedź na „Pod słońcem Toskanii", z niezapomnianą Diane Lane, to idealny film na przyjemny, letni relaks w kinie. Fabuła nie jest skomplikowana, toczy się spokojnym (ale nie nużącym) rytmem i rzeczywiście jest nas w stanie wprowadzić w swoistą symulację wakacyjnej podróży do Włoch.
Jack (Micheál Richardson) nie utrzymuje zażyłych kontaktów ze swoim ojcem Robertem (Liam Neeson). Gdy jednak pojawia się okazja zakupu na własność galerii sztuki, którą chce prowadzić Jack, zgłasza się on do Roberta w celu sprzedaży należącego do nich domu w Toskanii. Na miejscu okazuje się jednak, że dom wymaga solidnego remontu.
*23:30 - "BABYTEETH"
Australia/ USA 2020, 115'
To już zupełnie inne kino. Film wyreżyserowała Shannon Murphy, odpowiedzialna za serial "Obsesja Eve", z Sandrą Oh w roli głównej. "Babyteeth", to jej pierwszy, pełnometrażowy film fabularny, w którym serwuje nam niebanalną historię o przełamywaniu schematów i o miłości - nie tylko tej romantycznej. To pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.
Milla (w tej roli Eliza Scanlen – znana ze świetnej kreacji w "Ostrych przedmiotach") poznaje na peronie Mosesa (Toby Wallace) i od pierwszego wejrzenia zostaje ugodzona strzałą amora. Czy łatwo zakochać się w naćpanym wyrzutku – już na pierwszy rzut oka chłopaku z problemami? Milla nie ma z tym problemu, a co ciekawe – my idziemy jej śladem. Przez to, że dzielimy z bohaterką jej szesnastoletnią perspektywę, a kamera fetyszyzuje skórę, tatuaże i fragmenty ciała Mosesa, my także zostajemy zahipnotyzowani przez miękkość jego ruchów. Nie dziwi więc nas wcale, kiedy ujęta alternatywnym urokiem chłopaka płaci mu 50 dolarów za "uratowanie życia" oraz gdy (ku zgrozie rodziców, którzy odegrają w całej historii niezwykle istotną rolę) przyprowadza outsidera do domu. Nie zważając na różnicę wieku i niejednoznaczne motywy Mosesa, wiedziona przez chłopaka Milla przeżywa szereg inicjacji. Szczególność zaś i siła sytuacji fabularnej przedstawionej w dziele polega na tym, że – zważywszy na widmo nieuleczalnej choroby, na którą cierpi Milla - wszystkie pierwsze razy bohaterki mogą jednocześnie być jej ostatnimi (za naekranie.pl).
Wydarzenie na fb/brodnickidomkultury - https://fb.me/e/2hgwIzBdK