Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
I Ogólnopolski Zlot Czytelników Powieści Puzyńskiej
Piątek, 30-06-2017

Od 14 do 16 lipca odbędzie się w Brodnicy i okolicach zlot fanów powieści Katarzyny Puzyńskiej. Ponad 180 osób potwierdziło już swój udział w wydarzeniu, które organizuje fanka powieści Puzyńskiej z Brodnicy.

Zlot rozpocznie się w piątek, czternastego lipca, ogniskiem w ośrodku PTTK Bachotek, doskonale znanym czytelnikom pod nazwą Słoneczna Dolina, w której odbywa się część wydarzeń dwóch pierwszych części sagi Motylek i Więcej czerwieni, na podstawie których odbywa się tegoroczny zlot.

Większość atrakcji zaplanowano na sobotę. Tego dnia fani przejdą pieszo lub rowerami różnymi szlakami prowadzącymi przez miejsca znane z powieści Puzyńskiej, m.in. miejsca morderstw, znaną z powieści miejscowość Lipowo, bunkier pod Zbicznem, czy sklep spożywczy „U Wiery”i inne. Następnie spotkają się już w Brodnicy, w Pałacu Anny Wazówny, z autorką powieści, z brodnickimi policjantami kryminalnymi. O krwawych historiach z historii Brodnicy opowie też regionalista, Piotr Grążawski. Już po spotkaniu uczestnicy zlotu będą mieli okazję samodzielnie wcielić się w rolę śledczych uczestnicząc w grze miejskiej pt. W poszukiwaniu Czarnych Narcyzów, nawiązującej do wydanej w czerwcu najnowszej części sagi. Wieczorem na dziedzińcu zamku krzyżackiego odbędzie się nocne czytanie, w którym usłyszymy osobiście przez autorkę odczytany początkowy fragment „Czarnych Narcyzów”, dwa opowiadania Puzyńskiej, jedno z nich przeczyta Agnieszka Wawrzkiewicz- aktorka Teatru Horzycy w Toruniu, słuchowisko- zagadka nagrane specjalnie dla uczestników Zlotu przez toruńskiego aktora Pawła Kowalskiego. Do czynnego udziału zaproszeni zostaną także uczestnicy zlotu, mogący podzielić się na forum własną twórczością. W niedzielny poranek czytelnicy będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy na temat dwóch pierwszych części w turnieju wiedzy. O poprawności odpowiedzi rozstrzygać będzie tu sama autorka, która też wręczy zwycięzcom nagrody. Po rywalizacji zlot zostanie oficjalnie zakończony, a Ci, którzy nie będą chcieli wracać do domu wezmą udział w spływie kajakowym.

Rejestracja uczestników i wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie https://sladempowiesci.evenea.pl/ , na której też można rezerwować darmowe bilety. Jeszcze więcej szczegółów, bezpośredni kontakt z organizatorami i pozostałymi uczestnikami zlotu na stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1309781449120390/

Wszystkie wydarzenia związane ze zlotem są bezpłatne, ale organizator nie odpowiada za nocleg i wyżywienie uczestników. Przy jego organizacji współpracuje Komenda Powiatowej Policji w Brodnicy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy i Muzeum w Brodnicy.

inf. nadesłana

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna