Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Noc muzeów 2017
Poniedziałek, 15-05-2017

W ramach "Nocy Muzeów 2017" w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. Brodnica również przyłącza się do akcji.

19.05.2017 r.( piątek) wszystkie obiekty Muzeum (Zamek Krzyżacki, Spichlerz, Brama Chełmińska) będę dostępne dla zwiedzających w godzinach od 18.00 do 02.00. Tego dnia Muzeum w Brodnicy zapewnia nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również bogatą i różnorodną ofertę imprez towarzyszących.

O godz. 19.00 w Pałacu Anny Wazówny odbędzie się koncert Grażyny Nity „Miłość Ci wszystko wybaczy”zorganizowany w ramach cyklicznej imprezy „Ździebełko Ciepełka 2017”. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Michałowskiej oraz Muzeum w Brodnicy. Zadanie dofinansowane jest ze środków Gminy Miasta Brodnicy. WSTĘP WOLNY

W Spichlerzu zorganizowany zostanie pokaz filmów przyrodniczych wraz z konkursem o tematyce ekologicznej „Zielony w temacie”, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody (zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu).

Zamek Krzyżacki oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem wystaw: „Region brodnicki w średniowieczu” oraz „Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej”. W trakcie zwiedzania będzie można dowiedzieć się m.in. jak funkcjonował zamek, jak nazywały się poszczególne komnaty oraz do czego służyły. Ponadto zorganizowana zostanie zabawa pt.:”Bajkowy bieg po ukryty skarb”, która przeznaczona jest dla dzieci z rodzicami oraz tych, którzy mogą poruszać się bez opiekunów. Zabawa odbędzie się w godz. od 18.00 do 19.00. Zbiórkę chcących wziąć udział w zabawie zaplanowano na dziedzińcu zamkowym o godz. 18.00.

Galeria Brama oprócz udostępnienia zwiedzającym aktualnych wystaw, przygotowała dla najmłodszych słodycze.

Inf. Muzeum w Brodnicy

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna