Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Debata na temat aktywności młodych
Piątek, 17-03-2017

15 marca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyła się debata pn. „Współpraca Samorządów Uczniowskich i Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Miasta Brodnicy w zakresie animacji brodnickiej młodzieży”.

W debacie uczestniczyli radni Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich brodnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

Celem debaty było ustalenie zasad współpracy samorządów uczniowskich z Młodzieżową Radą Konsultacyjną Miasta Brodnicy, a także ustalenie sposobu w jaki można zachęcić młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym naszego miasta.

Podczas debaty przedstawiciele samorządów uczniowskich mówili o roli samorządu w życiu szkoły. Przygotowali również prezentację na temat najważniejszych wydarzeń mających miejsce w ich szkołach. Młodzieżowa rada przybliżyła zebranym swoje funkcje i zadania oraz zaprezentowała inicjatywy i działania podejmowane na przestrzeni trzech kadencji swojego funkcjonowania. W kolejnej części debaty młodzi ludzie dyskutowali na temat współpracy samorządów uczniowskich z młodzieżową radą. Uczestnicy spotkania postanowili opracować ankietę za pomocą której zbadają oczekiwania i potrzeby brodnickiej młodzieży dotyczące życia kulturalnego i aktywności społecznej. Młodzież zaproponowała również współdziałanie w promocji wydarzeń organizowanych przez samorządy szkolne oraz młodzieżową radę w mediach społecznościowych. Podczas debaty padły również propozycje podjęcia działań służących propagowaniu tolerancji w społeczeństwie.

Gościem debaty był Mateusz Szafrański społecznik, wolontariusz oraz radny Rady Miejskiej w Brodnicy, który opowiadał o swojej pasji i przygodzie z wolontariatem, a także o roli animatora społecznego.

Organizatorem debaty był Urząd Miejski w Brodnicy i Młodzieżowa Rada Konsultacyjna Miasta Brodnicy.

cy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna