Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Eko-frajda
Poniedziałek, 28-10-2013

 

 

 

 

 

 

Projekt „Eko-frajda"

dofinansowany z programu „Młodzież w działaniu",

akcji 1 Młodzież dla Europy, 1.2 - Inicjatywy Młodzieżowe

 

 

Młodzieżowa Rada Konsultacyjna Miasta Brodnicy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Brodnicy realizuje projekt pod nazwą „Eko-frajda". Środki na ten cel w wysokości 4550,00 Euro pozyskane zostały z programu „Młodzież w działaniu" Akcja 1. Młodzież dla Europy 1.2 - Inicjatywy Młodzieżowe. Projekt realizowany będzie od maja do sierpnia 2013 r. Grupa inicjatywna składa się z 30 młodych ludzi za Brodnicy, którzy aktywnie działają na rzecz młodzieży i środowiska lokalnego.

Celem projektu „Eko frajda" jest kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych wśród młodzieży jak i wszystkich mieszkańców Brodnicy poprzez zorganizowane działania na rzecz ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Zamierzeniem jest podjęcie samodzielnych działań i inicjatyw proekologicznych.

Podczas projektu odbędą się m. in. warsztaty ekologiczne w Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy, warsztaty twórczego recyklingu - „Bo recykling jest w modzie". Zorganizowana zostanie wycieczka do ekologicznej wioski tematycznej. W szkołach ogłoszone zostały już konkursy ekologiczne skierowane do dzieci i młodzieży: konkurs "Coś z niczego" na najciekawszy przedmiot użytkowy zbudowany z odpadów oraz konkurs plastyczno-techniczny pod nazwą „Eko-przygoda".

Na zakończenie projektu uczestnicy zaprezentują jego efekty na VIII Międzynarodowym Jarmarku Ekologicznym, podczas którego rozstrzygnięte zostaną konkursy ekologiczne oraz zorganizowany zostanie pokaz przedmiotów powstałych podczas warsztatów „Bo recykling jest w modzie".

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna