Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Kampania Promocyjna Karpia
Czwartek, 23-12-2010

Seminaria, badanie ankietowe badające preferencje konsumentów w stosunku do karpia  i produktów z karpia, konkursy, książki, film i degustacja 8 tys. porcji karpia smażonego i wedzonego to tylko niektóre z działań podjętych w Brodnicy podczas Kampanii Promocyjnej Karpia  "Zdrów jak ryba".

Wyniki badania ankietowego badajacego preferencje konsumentów w stosunku do karpia  i produktów z karpia przeprowadzono w dniu 27 lipca 2008 roku w Brodnicy.

W badaniu udział wzięło 300 osób - uczestników kampanii promocyjnej karpia ZDRÓW jak RYBA. Badanie ankietowe odbyło się podczas bezpłatnej degustacji wędzonych i smażonych produktów z karpia. Osoby ankietowane były wybierane z grupy osób degustujących produkty z karpia.
W badaniu udział wzięło 157 kobiet i 143 mężczyzn.
Ankieta składała się z 8 pytań.
Blisko 65% badanych ma bardzo pozytywny stosunek do karpia, a tylko 4% obojętny. Natomiast 31% badanych lubi tylko wybrane gatunki ryb.
Około 57% badanych lubi jeść ryby zarówno morskie jak i słodkowodne. Natomiast zdecydowanych zwolenników ryb słodkowodnych było ok. 33%.
Zwolenników karpia wśród ankietowanych było ponad 75% - tyle osób zadeklarowało „uwielbienie” dla karpia. Pozostali nie przepadali za karpiem, choć jadają go okazjonalnie.
Spośród ankietowanych ponad połowa jada karpie kilka razy w roku. Nieco ponad 31 % jada karpia tylko tradycyjnie jeden raz w roku – podczas wieczerzy wigilijnej.
Zdecydowana większość – ok. 68% badanej grupy osób kupuje żywego karpia. Dosyć sporą grupę, około 20%, stanowią osoby kupujące świeżego, ale już wypatroszonego karpia.
Ankietowani najczęściej kupują karpie w sklepach rybnych – ok. 67%. Sporo osób kupuje też na hali targowej – ok. 13% i na stawach u producentów - 8,5%. Inni kupują zazwyczaj w hipermarkecie lub sklepie osiedlowym.
Blisko połowa ankietowanych osób spożywa karpia ze względu na jego walory smakowe. Ponad 20% ze względów zdrowotnych, a 26% przez wzgląd na tradycję.
Ankietowani najchętniej jedzą karpia smażonego – ok. 60% lub w galarecie – ok. 23%. Karp bywa też zjadany po żydowsku, z grilla, jako karp wędzony czy duszony lub też jako składnik zupy rybnej.
Ankietę i wyniki ankiety opracował: Maciej Poczman firma Agroprofit

 

 

Załączniki
Wyniki ankiety preferencje konsumentów w stosunku do karpia i produktów z karpia
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna