Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Brodnicki Dom Kultury
Czwartek, 23-12-2010

BRODNICKI DOM KULTURY

ul. Przykop 43, 87-300 Brodnica
tel. (0-56) 498 21 42
fax. (0-56) 498 43 95

   www : www.bdk.brodnica.net  

BIP Brodnickiego Domu Kultury 
email:
 

 
Brodnica to ważny ośrodek kulturalny Ziemi Michałowskiej. Tutaj wielowiekowa tradycja regionu i współczesność współistnieją harmonijnie tworząc jedyny w swoim rodzaju klimat dla inspiracji twórczej.
Brodnicki Dom Kultury wśród miejskich placówek prowadzi najbardziej różnorodną działalność. W szerokiej gamie propozycji mogą wybierać zarówno starsi, jak i młodzież oraz dzieci. Jest też placówką ściśle współpracującą ze szkołami. W godzinach przedpołudniowych grane są spektakle teatralne przybliżające w formie scenicznej kanony literatury, odbywają się przeglądy szkolnych teatrzyków i zespołów muzycznych, konkursy krasomówcze, recytatorskie, plastyczne itp. Po południu do BDK przychodzą osoby pracujące w różnych sekcjach. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie: szachy, gry stolikowe, bilard, scenę z pełnym uzbrojeniem technicznym i sprzętem muzycznym, kółka teatralne, zespoły taneczne, pracownię plastyczną, salę do ćwiczeń dla chóru i orkiestry dętej oraz salę tzw. lustrzaną do ćwiczeń baletowych i cyrkowych, a także pracownię komputerową. Przy BDK działają następujące formacje:
 
Miejski Chór CANTO GRAZIOSO działający od 15 lat, pod dyrekcją Mirosławy Barczewskiej, to zespół składający się z dorosłych i młodzieży szkół średnich. W swoim repertuarze ma pieśni kościelne, kolędy, pastorałki, ale również pieśni patriotyczne, operowe, ludowe, utwory jazzowe, negro spirituals, przeboje z musicali. To niemal profesjonalny chór, uświetniający największe, najważniejsze uroczystości miejskie, zapraszany na różne konkursy i przeglądy. Jest również głównym organizatorem i gospodarzem dorocznego przeglądu chórów „O WSTĘGĘ DRWĘCY”. Wielokrotnie koncertował za granicą w miastach partnerskich, a także we Francji, Holandii, Czechach i Słowacji.
 
Miejska Orkiestra Dęta działa od ponad 40 lat (reaktywowana w 1990 r.), przejąwszy tradycje po orkiestrze kolejowej. Kierownikiem muzycznym i kapelmistrzem jest Kazimierz Wieczorkowski. Występy Miejskiej Orkiestry Dętej są stałym punktem programu obchodów wszystkich świąt państwowych i lokalnych uroczystości patriotycznych. Ponadto orkiestra gra bardzo urozmaicony repertuar.  

Od 1 stycznia 1999 roku działa impresariat artystyczny zajmujący się organizowaniem przedstawień dla dzieci, teatru lektur dla młodzieży, spektakli i przedstawień kabaretowych dla dorosłych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna