Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Dalsza część gazyfikacji miasta stała się faktem
Piątek, 01-09-2017

Dzięki podpisaniu przez Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz listu intencyjnego z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o., w sprawie dalszej gazyfikacji miasta, już niebawem ruszą prace związane z podłączeniem do sieci gazowniczej mieszkańców osiedli Grażyny oraz Ustronie, a w dalszej części również Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brodnicy. Po wystąpieniu o uzyskanie pozwolenia na budowę, co nastąpi w najbliższy poniedziałek zostanie ogłoszony przetarg na budowę sieci dla dwóch brodnickich osiedli.

„Każdy z mieszkańców będzie miał możliwość przyłączenia się do sieci gazowej, którą będzie dystrybuowała Polska Spółka Gazownictwa. Przy okazji tej inwestycji zostanie także przyłączone Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brodnicy. Można więc powiedzieć że Brodnica stanie się miastem ekologicznym” - mówi Sebastian Latanowicz dyrektor oddziały w Bydgoszczy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Inwestycja zostanie podzielona na kilka etapów. Pierwszym z nich będzie wyłonienie w przetargu wykonawcy, który zgazyfikuje osiedla. Podczas trwania inwestycji w Urzędzie Miejskim w Brodnicy zostanie zorganizowany punkt informacyjny i przyjmowania wniosków. Zainteresowani mieszkańcy będą mieli również okazję porozmawiać z przedstawicielami spółki. Zostaną w tym celu zorganizowane spotkania.

„Brodnica zawsze stara się dbać o ochronę środowiska. Przyłączenie wymienionych osiedli oraz PEC’u do gazociągu znakomicie się wpisze w nasz przyszłoroczny program na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne.” - mówi Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy

Pierwsi odbiorcy gazu na osiedlu Grażyny i Ustronie powinni rozpocząć pobieranie paliwa gazowego już w czerwcu przyszłego roku.

„Rozmowy z Urzędem Miejskim w Brodnicy były długie, ale doszliśmy do wspólnego porozumienia, w związku z czym możemy dzisiaj wspólnie powiedzieć, że gazyfikacja Brodnicy przez Polską Spółkę Gazownictwa stała się faktem.” - mówi Sebastian Latanowicz dyrektor oddziały w Bydgoszczy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. to nowa nazwa spółki dystrybucyjnej, która od 1 lipca 2013 funkcjonowała pod roboczą nazwą PGNiG SPV4 Sp. z o.o. Tworzy ją sześć dotychczas istniejących oddzielnie spółek gazownictwa, należących do GK PGNiG: Dolnośląska, Górnośląska, Karpacka, Mazowiecka, Pomorska i Wielkopolska. Siedzibą firmy jest Warszawa.

O kolejnych etapach inwestycji będziemy informować na bieżąco.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna