Brodnica

logo w nagłówku
Napis Brodnica
. . . . . . .
oferta inwestycyjna
budżet obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
grafika
Sportowe sukcesy niewidomych z Brodnicy
Środa, 19-04-2017

W dniu 9 marca 2017 roku grupa 6 członków Koła Powiatowego PZN z Brodnicy zrzeszonych we Włocławsko-Brodnickim Klubie Sportowym Niewidomych i Słabowidzących „Pionek” pojechała na Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych Niewidomych i Słabowidzących, które odbyły się w dniach od 09-11.03.2017 w Tomaszowie Mazowieckim. Koło PZN z Brodnicy i W-BKSNiS „Pionek” reprezentowali: Jolanta Lewandowska, Ewelina Śmigecka, Sylwester Chmielewski, Ryszard Lewandowski, Marcin Siudowski i Sławomir Domański oraz Jadwiga Rogacka z Włocławka.

Podczas zawodów eliminacyjnych wzięło udział łącznie 87 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Do zawodów XVIII Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych Niewidomych i Słabowidzących, które odbyły się w dniach 23-25.03.2017 w Tomaszowie Mazowieckim zakwalifikowali się następujący zawodnicy: Jolanta Lewandowska, Sławomir Domański, Ryszard Lewandowski i Marcin Siudowski.

W dniu 24 marca odbyły się półfinały w których osiągnięto następujące wyniki: Jolanta Lewandowska 627 pkt. kat. B 2 i awans do finału z 1 miejsca, Ryszard Lewandowski 642 pkt. kat. B 2 i awans do finału z 2 miejsca, Marcin Siudowski z wynikiem końcowym 551 pkt. kat. B2 co dało ostatecznie 7 miejsce i Sławomir Domański z wynikiem końcowym 579 pkt. kat. B 3 co dało ostatecznie 10 miejsce.

25 marca w finale wystartowali: Jolanta Lewandowska, która w finale zdobyła 624 pkt., które w punktacji łącznej z półfinałów dały razem 1251 pkt. Kat B 2 i 2 miejsce w Finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych Niewidomych i Słabowidzących, a Ryszard Lewandowski w finale zdobył 570 pkt., które w punktacji łącznej dały razem 1212 pkt. kat. B 2 i 6 miejsce w Finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych Niewidomych i Słabowidzących.

Zawodnicy Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących „Pionek” od roku 2015 startują w otwartych konkursach ofert na propagowanie sportu seniorów i kultury fizycznej oraz reprezentowanie Brodnicy we współzawodnictwie sportowym na zawodach Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych Niewidomych i Słabowidzących. W roku 2017 dzięki takiemu dofinansowaniu udało się pojechać na organizowane przez Polski Związek Kręglarski Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Finały Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kręglach Klasycznych, gdzie osiągnięto opisane wyżej rezultaty. Następnymi zawodami, na które będą mogli pojechać sportowcy dzięki wspomnianej dotacji to organizowane przez PZK Puchar Polski Niewidomych i Słabowidzących w Łaziskach oraz Mistrzostwa Polski Drużyn i Par Mieszanych Niewidomych i Słabowidzących w Tomaszowie Mazowieckim. Dzięki osiągniętym w poprzednich latach sukcesom Jolanta Lewandowska otrzymała powołanie do Kadry Polski i możliwość wzięcia udziału w przygotowaniach do Mistrzostw Europy w Kręglach Klasycznych, które odbędą się w tym roku w Serbii. Uzyskana kwota 2.200,00 zł dotacji z Urzędu Miejskiego w Brodnicy pozwoli na zrealizowanie postawionych celów sportowych.

Info. nadesłane

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
monitoring powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
newsletter
kalendarz imprez letnich - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
konto - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
 
PL EN DE RU FR CZ
Baner ISO 9001
Baner ISO 14001
Zwiazek miast polskich
Zwiazek powiatów polskich
Zielone płuca polskich
Narodowy konkurs ekologiczny
 Wsppolpraca  baner - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna